D-SMART ÇAYYOLU 0312 236 65 55 ÇAYYOLU DSMART BAYİİ 0312 236 65 55

D-SmartDoğan Yayın Holding'in 2006 yılında çalışmalarına başladığı veŞubat 2007'de hizmete soktuğu bir dijital platform ve TV pazarıdır. 2007 yılının Şubat ayında kurulmuştur. Yayınlarını Türksat 3A ve Türksat 4A uyduları üzerinden yapmaktadır.

MTV Türkiye ve Nickelodeon Türkiye kanallarının 2011 yılında anlaşmaları bittiğinden dolayı Türkiye'de yayınları durdurulduktan sonra, D-Smart her iki kanalın da avrupa genelinde yayın yapan MTV Europe ve Nickelodeon Europekanallarını listesine eklemiştir. Sonrasında Digiturk'un Viacom ile anlaşma sağlaması nedeniyle platform üzerindeki yayınlar sonlandırılmıştır. 24 Aralık 2011'de spor kanalı Smart Spor kurulmuştur.

D-Smart, özel kanallarında VideoGuard şifreleme sistemini kullanmaktadır. Aile paketi, Aile - Spor paketi, Sinema - Dizi paketi, Sinema - Dizi - Spor paketi ve Mega paket olmak üzere 5 ana paketin yanı sıra Xtra, SporXtra, Blu ve adında 3 ek paket de bulunmaktadır.

Son zamanlarda NBA yayın hakları, Euroleague yayın hakları Formula 1 yayın hakları La Liga ortak yayın haklarını alarak yatırımlarına devam etmiştir. Ekim 2013'te Sony Pictures Television ile anlaşma yapmıştır.

1 Ocak 2015 tarihine D-Smart, Investigation Discovery Xtra HD ve Discovery World kanallarını kanal listesinden çıkardı. Bunun üzerine 1 Ocak 2015'te Investigation Discovery Xtra kanalı Digiturk'te yayına başlamıştır.

Platform CEV Denizbank Şampiyonlar Ligi'nın 2017-18 sezon sonuna kadar resmi yayıncı kuruluşudur.

D-Smart, en geç 31 Aralık 2015 tarihinde özel kanalların SD yayınını sonlandıracaktır. Bu nedenle D-Smart aboneleri Smart kanalları üzerinden bilgilendirilmekte ve mesaj almaktadırlar. SD uydu alıcısı kullanan abonelerin HD uydu alıcısına geçmesi gerekmektedir.

1 Ocak 2016 İtibariyle Yerli Yabancı 77 HD Kanala Sahip Olan D Smart HD Kanal Sayısıyla, Türkiye'de En fazla HD Kanala Sahip Digital Platform'dur.

A PLUS TEKNOLOJİ SERVİS HİZMETLERİ KURULDUĞU İLK GÜNDEN İTİBAREN D-SMART KONUSUNDA YETKİLİ BAYİ VE SERVİSLİK HİZMETİ VERMEKTEDİR.

 DSMART